Pozor na podvody! Bezpečná platba pri nákupe cez internet je nutnosť

Vždy bude najbezpečnejšie platiť až pri prevzatí tovaru, no nie všetky eshopy ponúkajú túto možnosť a nie vždy je to najpohodlnejšie. Tu sa ponúkajú možnosti platby vopred, medzi inými je to platba online kartou či prevodom. Pozor na to, kde a ako platíte!


V prípade, že sa rozhodnete uhradiť nákup cez internet priamo pri uzatváraní nákupného košíka, odporúčame si zvoliť v eshope spôsob úhrady, ktorý ste už použili v minulosti, prípadne vybrať možnosť uhradiť nákupnú sumu prostredníctvom platobnej brány vašej banky. Túto možnosť dnes už mnohé eshopy ponúkajú a máte istotu, že komunikujete s vlastnou bankou.


Dnes už niekoľko veľkých predajcov ponúka možnosť zadať platobné údaje priamo do vášho konta na ich eshope. Tak ich už nabudúce nebudete musieť vypĺňať a môžete rýchlejšie nakupovať. Túto možnosť ale odporúčame iba vtedy, ak eshop dôverne poznáte a veríte mu.

Dobré je overiť si obchod aj mimo stránok eshopu. Na stránkach zlavove.sk sú len overené a dobré známe obchody, ak si vyberiete odtiaľ, môžete sa spoľahnúť na bezpečný nákup. Navyše sú na stránkach kupóny a zľavové kódy, vďaka ktorým môžete pri každom nákupe ušetriť nemalé peniaze.


V súčastnosti už moho bánk poskytuje možnosť vytvoriť si virtuálnu jednorázovú platobnú kartu, ktorá bude platiť len pre jeden nákup, a aj keby sa niekto zmocnil vašich platobných údajov, banka ich nerozpozná, pretože údaje už budú neplatné. Podobne ako pri slovenských eshopov, platí to aj o tých zahraničných, v česku taktiež nájdete podobný portál na adrese https://www.kuponyzdarma.cz/, kde sú zľavy do českých obchodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *