Zelená káva a zelené cestoviny shirataki

Máte chuť na rýchly a zároveň zdravý a chutný obed? Ste milovníkom cestovín všetkých druhov? Potom si do svojej kuchyne musíte zaradiť nasledovný najjednoduchší recept na svete. Budete k nemu potrebovať jeden balíček cestovín Shirataki, cibuľu, zeleninu zelenej farby (napríklad papriku a cukinu), sójovú omáčku, kávovú lyžičku olivového oleja, korenie a bylinky podľa chuti. Príprava receptu je nasledovná. Cestoviny Shirataki zlejete,  poctivo opláchnete od konzervačnej tekutiny a uvaríte. Všetku zeleninu nakrájate na pásiky alebo kocky a zľahka osmažíte na cibuľke. Dochutíte sójovou omáčkou, korením a zmiešate s cestovinami. Na tanieri dozdobíte obľúbenými bylinkami. Razom máte na tanieri rýchly a výživný obed z čerstvých surovín, ktorý poteší chuťové poháriky a zároveň si môžete byť istí, že jete zdravo.

Výhody konzumácie zeleniny sú všetkým dobre známe. Aké prospešné vlastnosti však majú cestoviny Shirataki? V prvom rade sú výnimočné tým, že na rozdiel od klasických cestovín neobsahujú žiadne sacharidy ani tuky, ale naopak sú plné vlákniny. Sú bez lepku, pomáhajú znižovať cholesterol a regulujú hladinu cukru v krvi.

kava

Ako odmenu za zdravý obed si potom môžete vychutnať svoju obľúbenú popoludňajšiu kávu. Vyskúšajte však tentoraz jej zelenú alternatívu. Bude sa skvelo hodiť po konzumácii chutného obeda. Zelená káva má takisto množstvo dokázaných priaznivých účinkov. Tým, že neprechádza procesom praženia zachováva si viac výživných látok, vitamínov a minerálov ako bežná pražená káva. Predovšetkým antioxidantov, ktoré organizmus chránia pred škodlivými vplyvmi z vonkajšieho prostredia a kyselinu chlorogénovú, ktorá obmedzuje ukladanie cukrov a tukov v tele a zodpovedá za zníženie chuti do jedla. Zelená káva je často odporúčaná aj pri detoxikačných kúrach, pretože vynikajúco odplavuje z tela neželané jedovaté látky a pôsobí prečisťujúco. Tak ako pri bežnej káve aj pri zelenej platí, že po nej treba dostatočne doplniť príjem tekutín. Ako je totiž známe, káva odvodňuje a treba sa pri jej konzumácii vyvarovať dehydratácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *